Op dinsdag 9 september was de HPPG aanwezig bij het (bijna) lanceringsfeestje van Groningen Huurt. Begin november komen op de website van Groningen Huurt alle vrijkomende sociale huurwoningen in de provincie Groningen te staan. Een woningzoekende kan dan op al die woningen reageren.

In de gemeente Groningen staan die woningen nu nog op de website van Woningnet/DAK. Daar staan alleen woningen uit de gemeente Groningen op. De HPPG is blij dat die beperking verdwijnt. Na de gemeentelijke herindeling in 2019 van de gemeente Groningen kwamen de woningen uit de gemeenten Haren en Ten Boer erbij. Dat is goed gegaan en al vrij snel daarna zijn alle woningcorporaties en alle huurdersorganisaties met elkaar in overleg gegaan om tot één woningaanbod in de hele provincie te komen.
In de provincies Drenthe en Friesland is al langer één aanbod van alle sociale huurwoningen, dus het is tijd dat er de provincie Groningen ook zoiets komt. Het is echter toch een langzaam proces geworden, want er is maar liefst vijf jaar over gepraat. De HPPG was er ook steeds bij, met Patrimonium, want we trokken samen op.
Voor woningzoekenden uit de gemeente Groningen verandert er verder niet veel. De urgentieregeling blijft gelijk. De overgang naar Groningen Huurt gaat automatisch en de inschrijfduur blijft behouden. Alleen de machtiging voor het afschrijven van de jaarlijkse verlenging moet opnieuw worden ingesteld. De verlenging gaat 10 euro kosten, wat zelfs iets minder is dan bij Woningnet/DAK.
Auteur: Drewes de Haan
